Máte dotaz? Volejte
8:00 – 18:00
Můžeme poradit?
Napište nám

Řešíte otázku Cloud vs On-premise řešení?

Cloud vs On-premise

Stojíte na prahu rozhodnutí, jestli jít cestou on-premise řešení nebo odevzdat svá data „cizímu“ poskytovateli online služeb? Právě vám možná pomůžeme s odpovědí…

Čelíte strategické otázce nebo hledáte nejvhodnější řešení? On-premise model je na umření a následně vám vysvětlíme proč. Pokud ale stále váháte, věnujte pozornost našemu srovnání.

SROVNÁNÍ cloud vs on-premise

Dva úplně odlišné modely licencování a dodání. Rozdíly…?

CLOUD – SaaS (Software as a Service) je software, který je hostován centrálně a tudíž jsou licence subscription bázi, to znamená, že jsou přístupné prostřednictvím lehkého klienta. Tuto variantu využívá většina IT společností na světě.

ON-PREMISE – zde se jedná o lokálně instalovaný software na vašich PC či serverech. Licenční poplatky bývají jednorázové, ale správu a údržbu musíte řešit na úrovni vlastního IT.

Dostupnost cloud vs on-premise?

CLOUD – ve většině případů jsou bez investice, všechny poplatky jsou na subscription bázi, tedy jsou capital expenditure (CAPEX) přesunuty na operating expense (OPEX).

ON-PREMISE – zde je situace zcela opačná, protože většinou budete nuceni zaplatit velké počáteční investice, čímž skončíte s vysokými CAPEX. Na druhou stranou platíte z pohledu licencí pouze jednu, takže TOX řešení může být nižší než u řešení cloudového řešení (což znamená, že řešení On-Premise nezahrnuje žádné OPEX – stále se musíte starat o provoz a údržbu).

Co je bezpečnější?

CLOUD – přesunout či „migrovat“ data firemního charakteru a strach či obava z jejich zneužití je častá obava každého managementu, byť zbytečná starost. Naopak, cloudové řešení nabízí takovou míru zabezpečení, kterou si vaše společnost nemůže běžně dovolit. Bezpečnostní opatření jsou trendy dnešní doby a řešit tento fenomén na úrovni on-premise není z hlediska investic žádoucí.

ON-PREMISE – máte k dispozici profesionální IT oddělení na IT bezpečnost? Vzhledem k nákladům na provoz oddělení je cloudové řešení vhodnější. Náklady na profesionální IT oddělení a maximální bezpečnost jsou velice nákladné, nehledě na prvotní investici op-premise řešení.

Online nebo offline?

CLOUD – aplikace přístupné vždy a z jakékoli platformy (mobil, tablet, PC). Zde je jedinou nevýhodou nutnost on-line připojení.

ON-PREMISE – disponujete systémem, který je plně ve vaší režii a máte tak plnou kontrolu nad dostupností vašeho systému.

Rychlost nasazení?

CLOUD – aplikace je nasazena defacto okamžitě, nemusíte mít starost o HW, licence neřešíte, a instalace aplikací je v režii cloudového poskytovatele

ON-PREMISE – nasazení aplikace trvá poměrně déle, dle možností vlastního IT oddělení, což může být v mnoha případech značně omezující a v případě problému, značně zatěžující

Variabilita?

CLOUD – poskytovatel je schopen navýšit konfiguraci do několika málo minut, defacto okamžitá schopnost modifikace HW sestavy .

ON-PREMISE – HW serverové příslušenství je poměrně nákladnou záležitostí, takže jakýkoli upgrade sebou nese nevratné investice. Starší na nekompaktibilní díly nenajdou své uplatnění.

Údržba systému?

CLOUD – za tuto oblast ručí poskytovatel. Pokud je nutná výměna HW, je tato situace na jeho bedrech.

ON-PREMISE – jako vlastník celého HW nesete plnou finanční zátěž. V případě potřeby navýšení výkonu se mnohdy postavíte výzvě výměny široké škály HW, tedy vysoké finanční zátěži.

Zvažte výše uvedené informace, jedná se o doporučení a pomocné metodiky, se kterou se naši technici setkávají každý den…

KONTAKTUJTE NÁS ...

cloud-helpdesk-podpora
Sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatní příspěvky

Samoobslužný kiosek pomáhá s bezpečností

Samoobslužný kiosek pomáhá s bezpečností Jeden z produktů udržení stability a zdravotní sterility je samoobslužný kiosek, který taktéž nabízí široké spektrum využití. Naše společnost

Technologie v boji s COVID-19

Technologie v boji s COVID-19. Jsme v tom s vámi … Naše společnost neprezentuje bezpečnost společnosti jen jako ochranu IT a kybernetickou bezpečnost, ale

Kategorie BLOGU

Nejčtenější články