Máte dotaz? Volejte
8:00 – 18:00
Můžeme poradit?
Napište nám

Proč CRM systém? K čemu slouží a proč ho mít?

Jak již bylo mnohokrát prezentováno, jedná se o softwarový produkt, který zprostředkovává řízení vztahů se zákazníky. Jednoduše se jedná o program, ve kterých firmy shromažďují, třídí a zpracovávají údaje o klientech a obchodních příležitostech. Všechny kontaktní údaje vašich aktuálních i budoucích zákaznících na jednom místě, poznámky a informace o jejich významných dnech, jako jsou jejich narozeniny, jejich zálibách, oblíbených destinacích, atp.

Moderní CRM systém dokáže sledovat i obchodní procesy a zobrazovat třeba dosahovaných tržeb jednotlivých oddělení či samostatných obchodníků.

Smysl CRM systému je zkvalitňování vztahů vaší společnosti se zákazníky a zároveň usnadňuje práci vašim obchodníkům, kteří nemusejí vést agendu mimo firmu a zároveň jde o systém, který je včas upozorní na potřebné informace.

Budováním spokojenosti zákazníka pomocí systému CRM podporujete Paretův princip, kdy budujete pravidlo 80 ku 20ti. Přímá vazba na zákazníka je v konkurenčním boji velice zásadní a nelze tuto oblast podceňovat. Kdo z nás má v oblibě sterilní společnosti?

CRM systéme online pomáhá udržovat informace uvnitř firmy, což oceníte hlavně v případě, kdy váš tým opustí jeden z vašich kolegů, který pracoval například jako obchodní zástupce. Ve své podstatě celou svou zákaznickou agendu vám předá, neboť je evidována v systému. Bez tohoto systému těžko zajistíte její plné předání, jelikož o jeho práci nemáte absolutní přehled.

Kontakty jsou a budou v oblasti obchodu vždy zásadní!

Sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatní příspěvky

cloud

Řešíte otázku Cloud vs On-premise řešení?

Cloud vs On-premise Stojíte na prahu rozhodnutí, jestli jít cestou on-premise řešení nebo odevzdat svá data „cizímu“ poskytovateli online služeb? Právě vám

Kategorie BLOGU

Nejčtenější články

IT bezpečnost
GDPR , IT bezpečnost

Kybernetická bezpečnost

Ochrana dat a kybernetická bezpečnost je bezpochyby klíčovým prvkem pro každou organizaci. Dynamika a rozsah kybernetických hrozeb má výrazně rostoucí tendenci a

ČÍST ČLÁNEK »
ERP
Systémy ERP

Úvod do problematiky ERP

Problematika podnikových informačních systémů Když se dnes vysloví termín „podnikový informační systém“ je potřeba se připravit na řadu zkratek a názvů, které

ČÍST ČLÁNEK »