Máte dotaz? Volejte
8:00 – 18:00
Můžeme poradit?
Napište nám

Mladé generace bezpečnost neřeší. Omyl!

Denně internetem bloudí desítky tisíc virů a červů, kteří čekají na svou příležitost. Mladí uživatelé se domnívají, že jejich bezpečnost dostatečně zajišťují dodavatelé software jako antivirových či systémových produktů. V čemž mají ve své podstatě pravdu, nicméně jejich schopnost reakce na nový malware v měsících, nikoli dní. Během této akční doby, každý malware dokáže vykonat přesně to co se od něj očekává. A tímto faktem autoři virů a malvare počítají!

Generace Y jsou známé svou oblibou sociálních sítí a ochotně vyzrazují informace o svém soukromém životě se svým okolím, ve skutečnosti většinou ani neví komu. Tito uživatelé se necítí v síti nebezpečně, naopak, dobrovolně vystavují informace o své osobě a svých rodinách. Právě tito uživatelé jsou pro hackery velice atraktivní cíl.

Pravidelné antivirové kontroly dělá každý z nich velice sporadicky, většinou v momentě, kdy si to sám antivirový software vyžádá. Aktuální situace práce z domova tím přináší značné potíže, protože monitorovací schopnosti IT oddělení společnosti nedokáže efektivně monitorovat jejich aktivitu, ani nedokáží monitorovat co se ve služebním notebooku odehrává. V tomto okamžiku jsou rizika velice vysoká, neboť není snadné ukáznit uživatele v tom co je dobré a co nikoli.

Letošní rok je pro domácnosti zcela přelomový z pohledu digitalizace. Vzdálená správa zaostává nad standardy, jelikož na aktuální dění nebyl nikdo předem připraven.

Profesionální řešení je schopno reagovat na jakékoli dobové výkyvy a proto jsem připraveni nabídnout pomocnou ruku i Vaší organizaci.

Sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatní příspěvky

Malware

Mladé generace bezpečnost neřeší. Omyl!

Denně internetem bloudí desítky tisíc virů a červů, kteří čekají na svou příležitost. Mladí uživatelé se domnívají, že jejich bezpečnost dostatečně zajišťují

Kategorie BLOGU

Nejčtenější články