Máte dotaz? Volejte
8:00 – 18:00
Můžeme poradit?
Napište nám

Kybernetická bezpečnost vyžaduje úroveň ochoty se vzdělávat.

Vzhledem k faktu, že kybernetická bezpečnost je poměrně mladý obor, musí se mu nechat jeho dynamický a vytrvalý vývoj. Před 10ti lety se kybernetickou bezpečností ochraňovali pouze banky a jim podobné finanční skupiny, státních organizací a organizací uchovávající dokumenty u určitým stupněm utajení.

Narůstající kybernetické útoky bezpochyby změnilo potřeby všech organizací, i těch které nenakládají s utajenými dokumenty, ale i ty, které například shromažďují informace o svých zákaznících, uživatelů, atp. Díky nim se jejich útoky mohou dostat i k vám, jako jednotlivci. Čas a moderní technologie posouvají hranice stále kupředu, proto je absolutně žádoucí, aby každá společnost neustále zdokonalovala své monitorovací, ale především obranné systémy.

Každý obranný systém je tak odolný, jako jeho nejslabší článek. Mnohdy pochybí uživatel systému, nicméně v dnešní době se ukazuje, že většina chyb je způsobeno nedokonalým systémem, kdy jeho dodavatel může podcenit rizika. Z tohoto důvodu je vzdělávání uživatelů systémů nutností a je skutečně podstatné zvyšování jejich znalostí v oblasti kybernetické bezpečnosti. Pokud jim budou podané srozumitelné informace a mají jasně stanovený postup, co v příkladné situaci dělat, snížíte tím rizika.

Nedílnou součástí jsou média, které často upozorňují na útoky na nemocnice, státní organizace, atp. Tyto organizace můžete chápat jako silnou součást systémů, který dokáže či nedokáže odolat jako celek .

Pro Vás jsou tu naše služby, zajistíme vysokou bezpečnost jak vašich dat, tak především systémů, které jsou ve Vaší organizaci nutností. Nepodceňujte sílu kybernetických útoků, nikdy nevíte, kdy budete v jejich zájmů právě vy…

Sdílejte
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatní příspěvky

Malware

Mladé generace bezpečnost neřeší. Omyl!

Denně internetem bloudí desítky tisíc virů a červů, kteří čekají na svou příležitost. Mladí uživatelé se domnívají, že jejich bezpečnost dostatečně zajišťují

Kategorie BLOGU

Nejčtenější články